970x90 -->
26 Mart 2017 Pazar

ABD Başkanı D. Trump'tan gerilim yaratacak bir ifade daha!

AÖF 2013 Güz Dönemi ara sınav soruları Tıkla Soruları Çöz ! (E-Öğrenme Portal)

5-6 Ocak 2013 tarihinde gerçekleştirilen Aöf ara sınav soruları ve cevapları ile cevap anahtarı yayımlandı.Aöf 2013 ara sınav soruruları ve cevapları sizler için bu sayfada.Aöf- Açıköğretim Güz Dönemi Ara Sınav soruları,Aöf- Açıköğretim Güz Dönemi Ara Sınav sonuçları detayları ile aöf 2013 ara sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ? 5-6 ocak Aöf sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor?İşte Aöf ara sınav soruları ile sonuçları hakkında tüm detaylar..

15 Ocak 2013 Salı 14:23
AÖF 2013 Güz Dönemi ara sınav soruları Tıkla Soruları Çöz ! (E-Öğrenme Portal)
 05-06 Ocak 2013 AÖF ara sınavları yapıldı. AÖF sınavına binlerce  öğrenci  girdi. Sınava giren öğrenciler şimdi de sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi merak ediyor. 


05/06 Ocak tarihlerinde yapılan AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanır? Binlerce  öğrenci  AÖF sınavından çıktıktan sonra bu sorunun cevabını merak ediyor.

Açıköğretim Fakültesi (AÖF ) ara sınav soruları ve cevapları  yayınlandı . Soru ve cevaplara bu (e-ogrenme) adresten ulaşabilirsiniz... Anadolu Üniversitesi  Açıköğretim- E-Öğrenme Portalı'ndan TC. Kimlik numarası ile ilgili soru ve cevap kitapçıklarına ulaşabilirsiniz..

5-6 Ocak 2013 Aöf Ara Sınav Soruları ve Cevapları İçin Tıklayın..!

Bu eğitim öğretim yılında tüm bölümler  kredili  sisteme geçti,bu daöğrenciler için  daha çok sınava gileceğini göstergesi.Ayrıca tüm derslerde soru sayısı 20'ye indirildi. Kredili  sistem de harf notu da olacak.

Sınava giren  öğrenciler  şimdiden finalleri düşünüyor, kredili  sistem bakalım başarıyı yükseltecek mi düşürecek mi?

2012-2013 öğretim yılı güz dönemi sınavı 05 Ocak-06 Ocak 2013 tarihleri arasında uygulanan sınavın sonucu yaklaşık 30 gün içerisinde açıklanıyor. AÖF sınav sonucunun en erken Ocak ayı sonunda en geç ise Şubat ayının başında açıklanması bekleniyor.

5-6 Ocak 2013 Aöf Ara Sınav Soruları ve Cevapları İçin Tıklayın..!

Öğrenciler  sonuçlara T.C. kimlik  numaraları  ve şifreleriyle sonuçlara ulaşabilmektedir.Sınav sonuçları  öğrencilerin  adreslerine ayrıca postalanmayacak.

Açıköğretim Fakültesi 5-6 Ocak (AÖF) Ara Sınav Soruları ve Cevapları Açıklandı

Açıköğretim Fakültesi (AÖF 2013 ) ara sınav soruları ve cevapları Anadolu  Üniversitesi  İktisat, İşletme ve Açıköğretim Fakülteleri 2001 yılından bu yana sınav soruları ve cevap anahtarları e-Kitap biçiminde  yayınlanmaktadır .

Öğrenciler  TC kimlik  numarasıyla  oturum açarak (Açıköğretim Fakültesi oturum açma sayfasısına girerek"Fakülte" başlığından "Sınav Soruları" seçeneğine,"Bölüm" başlığından öğretim yılını, " Ders " başlığından istenen sınavı seçerek sınav sorularına erişebilirler.

2012- 2013 Öğretim Yılı Aöf Sınav Tarihleri

Güz Dönemi Ara Sınavı 05 - 06 Ocak 2013
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 09 - 10 Şubat 2013

Bahar Dönemi Ara Sınavı 04 - 05 Mayıs 2013
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 01 - 02 Haziran 2013

AÖF Nedir Neden Yapılır?
 
1982- 1983 öğretim yılında, Anadolu  Üniversitesi "ne bağlı olarak başlamıştır. Daha önce 70"li yıllarda “Mektupla Öğretim” adı altında uygulanmak istenen bu tip eğitim sistemi, bazı nedenlerden dolayı başarısız olmuştur.

1982 yılında başlayıp günümüze kadar ulaşan AÖF sistem, ilk dönemlerdeki aksaklıklarını gidererek, günümüzde 500 bin  öğrenciye  eğitim veren, başarılı bir kurumdur.

1982- 1983 öğretim yılında, Anadolu  Üniversitesi "ne bağlı olarak başlamıştır. Daha önce 70"li yıllarda “Mektupla Öğretim” adı altında uygulanmak istenen bu tip eğitim sistemi, bazı nedenlerden dolayı başarısız olmuştur.

1982 yılında başlayıp günümüze kadar ulaşan AÖF sistem, ilk dönemlerdeki aksaklıklarını gidererek, günümüzde 500 bin  öğrenciye  eğitim veren, başarılı bir kurumdur. Anadolu  Üniversitesi  bünyesinde halen 3 fakültede AÖF sistemi ile eğitim verilmektedir.

Bunlar İktisat Fakültesi, İşletme Fakültesi ve Önlisans  öğrencilerinin  eğitimini veren Açık Öğretim Fakültesidir.

Bölümler Arasında Yatay Geçiş Yapabilir Miyim?

Uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan fakültelere  kayıtlı  olan  öğrenciler , her ne sebeple olursa olsun; fakülte, bölüm ve  programlar  arasında yatay geçiş yapamazlar. Uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan fakültelerdeki bölüm ve  programlardan , örgün yükseköğretime geçiş yapılamaz.

AÖF sınavlarına giriş için gerekli belgeler.

İlgili sınava ait Sınava Giriş Belgesi:

Tebligat adreslerine gönderilen veya Büro- Web  sisteminden alınmış  öğrencinin  nerede sınava gireceğini gösterir belgedir.
 
Öğrenci  Kimlik Kartı veya Belgesi:

Anadolu  Üniversitesi  tarafından verilen  Öğrenci  Kimlik Kartı veya  Öğrenci  Tanıtım Kartı ya da AÖF bürolarınca verilen fotoğraflı veya onaylı “Sınavda Geçerli  Öğrenci  Kimlik Belgesi” dir.

Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi:

Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport vb. belgelerden biri olacaktır. 
 
Sınava giriş için gerekli bu belgelerden birisi bile eksik olsa  öğrenci  sınava alınmaz.

Gönderilen SINAVA GİRİŞ BELGESİ eline geçmeyen veya yitirenler, sınavlardan bir hafta öncesindenbaşlayarak bu belgeyi AÖF bürolarından veya  internet  adresinden AÖF Büro- Web  Site Şifrelerini  kullanarak  temin edebilirler.

Öğrenciler, sınavlarda öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmak zorundadırlar.

Öğrenci kimlik veya tanıtım kartı olmayan öğrenciler sınavlara alınmazlar. Bu nedenle öğrenci kimlik veya tanıtım kartını yitirenler, sınavlardan en az bir hafta önce, çalışma saatleri içinde, bu kılavuzun II. 2.5 maddesindeki açıklamalara uygun olarak AÖF bürolarına başvuracaklardır.

Başvuran öğrencilere kimlik veya tanıtım kartları hazırlanıncaya kadar sadece sınavlarda kullanılmak üzere fotoğraflı “Sınavda Geçerli Öğrenci Kimlik Belgesi” verilecektir. Kimlik kartı başvurusu yapmayan öğrencilere bu belge verilmeyecektir.

“Sınavda Geçerli Öğrenci Kimlik Belgesi”yle sınava katılan öğrenciler, yeniden öğrenci kimlik veya tanıtım kartı çıkartmak için başvuru yapmazlar ise takip eden sınavlarda kendilerine “Sınavda Geçerli Öğrenci Kimlik Belgesi” verilmeyeceği için, sınavlara katılamayacaklardır.


Sınav Sonuçları Açıklanınca Bu Linkten Ulaşabilirsiniz

http://yillik.eogrenme.anadolu.edu.tr/Portal/Giris.aspx

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  GAZETE MANŞETLERİ
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

  ?Başkanlık Sistemine Nasıl Bakıyorsunuz?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK OKUNANLAR
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  e-gazete
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  ARŞİV